IN MEMORIAM. MĀRTIŅŠ MILBRETS (27.06.1965. - 22.02.2019.)

IN MEMORIAM. MĀRTIŅŠ MILBRETS (27.06.1965. - 22.02.2019.)

Ar dziļām skumjām un negaidītu pārsteigumu paziņojam, ka Aizsaulē devies mūsu brīnišķīgais, atsaucīgais un draudzīgais kolēģis mākslinieks Mārtiņš Milbrets. Viņš ir paveicis patiesi daudz - veidojis scenogrāfiju 11 spēlfilmām (“Baiga vasara”, “Rīgas sargi”,”Rūdolfa mantojums“, “Sapņu komanda 1935”, “Džimlai rūdi rallallā”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” u.c.), daudziem TV seriāliem, 13 teātru izrādēm, galvenokārt Nacionālajā un Dailes teātrī, vairākiem dziesmu svētku uzvedumiem, Rīgas svētku pasākumiem Daugavas krastmalā, neskaitāmiem korporatīvajiem pasākumiem, veidojis māksliniecisko dizainu izstāžu stendiem, reklāmas un mūzikas klipiem, strādājis vairākos ārvalstu filmu projektos, kas uzņemti Latvijā un arī citās valstīs.
Viņa iegūtā metālmākslinieka izglītība Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1984.) un Igaunijas Valsts mākslas institūtā (1988.), nemitīgā pašizglītošanās un pieredzes uzkrājums nosaka radošā darba kvalitātes līmeni, drosmi un spēju izmantot komplicētas tehnoloģijas, sarežģītus tehniskus risinājumus. Ja kāds īpaši grūts uzdevums, tika aicināts Mārtiņš, kurš izdomās, izdarīs, uz kuru var paļauties. Mārtiņš var visu! Un mākslinieciski augstvērtīgi ar teicamu telpiskuma izjūtu, koloristiku, dramaturģijas izpratni. Strādāts daudz - ar milzīgu degsmi, atdevi un enerģiju.
Pēc rotu izveidošanas leģendārajam rokoperas „Lāčplēsis” uzvedumam 1988.gadā viņš pievērsies scenogrāfijai.
Lielākais darbs, kurš ilga 4 gadu garumā – kinopilsētas „Cinevilla” projektēšana un uzbūve filmas „Rīgas sargi” uzņemšanai staignajā Tukuma novada Slampes pagasta Praviņu pakalnā. Tur izrakta „Daugava”, uzbūvēta Rīgas 20 g.s. sākuma krastmala ar tramvaju, tiltiem, dzelzceļa posms, Pārdaugava. Vēlāk piebūvētas „Rūdolfa mantojuma” lauku mājas un veiktas pārbūves citu filmu filmēšanas vajadzībām. Mārtiņš Mīlbrets ir šī vides objekta galvenais autors un mākslinieks.
Nu aprāvušies nākotnes sapņi, izdzisis viņa siltais smaids...

Lai gaišs un viegls ir Aizsaules ceļš!

Atvadīšanās trešdien, 27.februārī plkst.14:00 Rīgas Kristus Karaļa katoļu baznīcā Rīgā, Meža prospektā 86.

 Ar dziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem

 Latvijas Kinematogrāfistu savienība.

26440470

***

(Foto: Oļegs Kotovičs)